Przewóz pacjentów pozwala na zapewnienie im niezbędnej opieki poprzez sprawne przemieszczanie ich do odpowiednich jednostek medycznych w wymaganym czasie. Odpowiedni transport umożliwia zaoferowanie chorym niezbędnych metod leczenia, często dostępnych tylko w nielicznych, wyspecjalizowanych miejscach, do których trzeba dotrzeć bezpiecznie i na czas.

Na czym polega transport chorych i kiedy znajduje zastosowanie?

Zagadnienie specjalistyczne przewozu jest szczególnie ważne w kontekście osób starszych, zmagających się z przewlekłymi stanami lub po przebytych ciężkich operacjach. Zdarza się, że są one niesamodzielne i potrzebują pomocy w przemieszczaniu się, zwłaszcza w sytuacjach, gdy muszą regularnie uczęszczać na zabiegi czy kontrole. Wówczas transport chorych – poza samą kwestią logistyczną – ma na celu też zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu pacjentowi.

Przewóz pacjentów karetką na sygnale to jedna z najbardziej widocznych form naszych usług. Istnieje jednak również inny jego rodzaj – sanitarny – który jest stosowany do transportu chorych niezdolnych do samodzielnego poruszania się, ale niewymagających natychmiastowej pomocy medycznej.Zdarza się też, że niektórzy pacjenci – zwłaszcza ci po ciężkich operacjach czy w stanie krytycznym – nie są zdolni do samodzielnego poruszania się po terenie szpitala. W takich sytuacjach może pojawić się potrzeba transportu takich chorych na kolejne badania czy do innych oddziałów. Pacjenci kontaktują się z nami również, gdy z jakichś przyczyn nie są w stanie dotrzeć do placówki medycznej.

 
Transport medyczny płatny i bezpłatny – kliknij i sprawdź!

Zadzwoń: +48 661 663 999