W naszej ofercie świadczymy usługi z zakresu międzynarodowego transportu medycznego w całej Europie. Szczególny nacisk kładziemy na komfort pacjenta podczas wielogodzinnej podróży. Dysponujemy ambulansami o miękkim zawieszeniu, dzięki któremu transport jest komfortowy i mało odczuwalny dla pacjentów z urazami kostno-stawowymi i schorzeniami układu mięśniowo-szkieletowego. Transport odbywa się w asyście ratownika, pielęgniarki lub lekarza – w zależności od wskazań.

W zakres usług międzynarodowego transportu medycznego:

przewóz pacjentów między szpitalami lub przychodniami,
przewóz pacjentów niepełnosprawnych i nieprzytomnych,
przewóz pacjentów do domów seniora,
dowóz pacjentów do miejsca zamieszkania.
Zadzwoń: +48 661 663 999

Transport medyczny międzynarodowy

Wypadek za granicą może przydarzyć się każdemu. Zwykle takie zdarzenie komplikuje sytuację poszkodowanego i jego najbliższych. Powrót do zdrowia w obcym państwie wiąże się z dyskomfortem psychicznym pacjenta oraz dużymi kosztami. Najlepszym wyjściem z takiej sytuacji jest powrót do kraju. Jednak nie zawsze można samodzielnie wrócić do Polski. Wtedy z pomocą przychodzi transport medyczny międzynarodowy, który w niezwykle komfortowy, bezpieczny i szybki sposób sprowadzi chorego do ojczyzny. Od wielu lat świadczymy usługi transportu medycznego na terenie całej Europy. Zajmujemy się przewozem pacjentów między szpitalami lub przychodniami, przewozem osób niepełnosprawnych, nieprzytomnych oraz transportem do domów seniora i do miejsca leczenia lub zamieszkania. Specjalistyczny sprzęt, wykwalifikowana kadra oraz wieloletnie doświadczenie umożliwiają nam skuteczne realizowanie usług w nawet najbardziej skomplikowanych przypadkach.

Transport medyczny Europa – prowadzimy działalność na terenie całego kontynentu

Odległość nie ma dla nas znaczenia. Przewozimy chorych m.in. do takich krajów, jak: Francja, Belgia czy Holandia. Bardzo popularną usługą jest transport medyczny do Niemiec, ale nasi klienci często korzystają również z przewozów do Anglii. Niejednokrotnie pokonujemy trasy przez kilka krajów, np. rozpoczynamy transport chorego z Polski, a punktem docelowym jest Austria. Przejeżdżamy wtedy przez Czechy, wybierając najkrótszą możliwą drogę. Usługę świadczymy również na terenie całej Wielkiej Brytanii – prywatną karetkę bez problemów wyślemy np. do takiego kraju jak Szkocja. Błyskawicznie znajdziemy się w każdym zakątku Europy.

Transport sanitarny międzynarodowy – zapewniamy wyjątkowy komfort podróży

Nasza rozbudowana flota umożliwia zarówno podróż drogą lądową, jak i lotniczą. Środek transportu proponujemy, biorąc pod uwagę kilka czynników, w tym m.in.:
  • opinię lekarza, który prowadzi pacjenta i raport medyczny,
  • aktualny stan zdrowia chorego,
  • preferencje rodziny,
  • odległość pomiędzy poszczególnymi punktami,
  • charakterystykę trasy, czyli np. ilość i rodzaj przejść granicznych, roboty drogowe, natężenie ruchu,
  • warunki pogodowe.
Nasza nowoczesna prywatna karetka wyróżnia się bogatym wyposażeniem, które ma za zadanie zagwarantować nie tylko bezpieczeństwo, ale i maksymalną wygodę podróżujących. Ambulans posiada miękkie zawieszenie, które znakomicie sprawdza się zwłaszcza na długich trasach. Trudy transportu są zminimalizowane m.in. w przypadku osób, które mają problemy z układem mięśniowo-szkieletowym lub urazy kostno-stawowe. Podróż, w zależności od zaleceń lekarza i potrzeb pacjenta, może odbywać się w pozycji leżącej bądź siedzącej. Dysponujemy niezwykle wygodnymi łóżkami z materacami przeciwodleżynowymi. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie, a podczas jazdy na bieżąco sprawdzamy poczucie komfortu chorego. Dlatego też transport medyczny za granicę przebiega w najlepszych możliwych warunkach.

Przewóz chorych – nie tylko ambulans, ale i loty medyczne

W przypadku bardzo długich podróży, np. przez kilka krajów lub w sytuacjach nagłych, które wymagają wyjątkowego pośpiechu, oferujemy transport lotniczy. Jest to najszybsza i najbezpieczniejsza forma przewozu medycznego. Krótki czas podróży to większa wygoda dla pacjenta – wielogodzinna podróż naziemna, zwłaszcza w przypadku poważniejszego urazu lub choroby, może wiązać się z pewnym dyskomfortem. Samolot całkowicie rozwiązuje ten problem. Nasza załoga gwarantuje maksymalny poziom opieki nie tylko na pokładzie samolotu. Kompleksowo realizujemy usługę – odbieramy chorego z placówki medycznej lub domu, dowozimy na lotnisko, a po lądowaniu transportujemy do miejsca docelowego. Cały czas pod okiem doświadczonej i wyspecjalizowanej kadry.

Transport medyczny do Polski i innych krajów – gwarantujemy maksymalne bezpieczeństwo

Każda podróż osoby chorej wymaga odpowiedniego przygotowania. Planujemy zarówno formę transportu, jak i trasę w oparciu o informacje zgromadzone w raporcie medycznym. Konsultujemy się z lekarzami prowadzącymi pacjentów i proponujemy środek transportu, który łączy bezpieczeństwo z komfortem pasażera. W zależności od potrzeb na trasie osobie chorej towarzyszy asysta ratownika, pielęgniarki lub lekarza. Wszyscy członkowie naszego zespołu posiadają wieloletnie doświadczenie w takiej dziedzinie jak transport medyczny międzynarodowy. Korzystamy wyłącznie z usług specjalistów, którzy gwarantują najwyższa jakość usług. Wyróżniamy się indywidualnym podejściem do chorego i empatią – priorytetem jest bezpieczna podróż. W razie potrzeby jesteśmy w stanie udzielić profesjonalnej pomocy medycznej. Nasi kierowcy to również doświadczeni fachowcy, którzy przejechali tysiące kilometrów, zmagając się z różnymi warunkami na drogach. Bezpieczny transport medyczny z Niemiec i innych krajów Europy odbywa się nie tylko dzięki doświadczonej załodze, ale również z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Zapewniamy nieustanne monitorowanie stanu zdrowia osoby chorej. Na pokładzie prywatnej karetki znajduje się taka aparatura jak np. defibrylator, kardiomonitor czy źródło tlenu. Zapewniamy pełen asortyment podstawowych leków i akcesoriów medycznych. Dzięki temu możemy błyskawicznie reagować na zmieniający się stan zdrowia pacjenta. Posiadamy również wyposażenie, które ułatwia oraz zabezpiecza transport niepełnosprawnych bez względu na pokonywaną odległość i rodzaj schorzenia.

Kompleksowy transport pacjentów – jakie działania podejmujemy w trakcie podróży?

Zarówno osoby chore, jak i z niepełnosprawnościami o charakterze ruchowym odbieramy z miejsca zamieszkania lub placówek medycznych oraz pomagamy dotrzeć do ambulansu. Przed wyruszeniem w trasę zabezpieczamy pacjenta w odpowiedniej pozycji, przeprowadzamy wstępną kontrolę i sprawdzamy, czy wypełnione zostały wszystkie zalecenia z raportu medycznego. Następnie rozpoczynamy transport do wskazanego miejsca. Podczas podróży zapewniamy pełną opiekę medyczną – podajemy zalecone przez lekarza leki, monitorujemy stan chorego, reagujemy na wszelkie nieprawidłowości. Oferujemy również możliwość przewozu podstawowych bagaży pacjenta. Po dotarciu na miejsce pomagamy w dostaniu się do domu, szpitala lub innego rodzaju placówki. Transport medyczny międzynarodowy jest więc realizowany od początku do końca w największą troską o zdrowie pacjenta.

Transporty chorych na przejrzystych zasadach

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nigdy nie zdarzają się dwa takie same przypadki. Dlatego też dopasowujemy naszą ofertę do indywidualnych potrzeb klientów. Bezpłatnie wyceniamy każde zlecenie i dostosowujemy usługę do sytuacji pacjenta. Jeśli potrzebny jest Państwu najlepszy transport medyczny, Niemcy i inne kraje Europy to obszar naszych działań. Zapraszamy do kontaktu i omówienia wszystkich szczegółów usługi. Wymagamy minimum formalności, przedstawiamy jasne zasady współpracy oraz proponujemy możliwie najatrakcyjniejszą cenę. Jakość oferowanego przez nas transportu potwierdzają liczne pozytywne opinie.